כנס קולומביה האחד – עשר
כנס קולומביה האחד – עשר

כנס קולומביה האחד – עשר

 

כנס קולומביה האחד – עשר: דיני חברות וממשל תאגידי.

בתאריכים 5-6 ליוני ו-10 ליולי 2017 התקיימו כנסי קולומביה ה-11 של הקריה האקדמית אונו ואוניברסיטת קולומביה, בהובלת פרופ' זוהר גושן, ד"ר דנה פוגץ', ד"ר תמר הוסטובסקי-ברנדס, השופט חאלד כבוב, השופטת רות רונן, אנשי אקדמיה, משפטנים בכירים ואורחים מחו"ל. 

 

 

השופט חלאד כבוב ופרופ' זוהר גושן בכנס השנתי המשותף האחד – עשר

 

השופט גרוסקופף, ממרצי הכנס, אמר כי: נותני האשראי הפיננסי הם בעלי הגישה הטובה ביותר למידע על בעלי שליטה שרוכשים חברות בעסקות ממונפות. הדברים נאמרו במסגרת הרצאה שהתמקדה בפסק דין חדש שניתן על ידו בימים האחרונים באחד מספיחיה של פרשת פלד־גבעוני. בפרשה זו השתלטו בתחילת שנות ה–2000 קבוצה של אנשי עסקים על שמונה חברות ציבוריות, שהבולטת שבהן היתה פויכטוונגר תעשיות. ההשתלטות בוצעה באמצעות אשראי רחב היקף מהבנקים. "אני לא יודע איך הבנקים נתנו להם אשראי בהיקף כזה", אמר השופט. 

 

השופט חאלד כבוב, שופט בית המשפט הכלכלי בתל אביב, התייחס בכנס לכלל שיקול הדעת העסקי בדין הישראלי ולאימוצו באופן רשמי על ידי בית המשפט העליון — במסגרת פסק הדין שאישר את ההשתלטות הממונפת של שאול אלוביץ' על בזק. פסק הדין אישר את הפרקטיקה של השתלטות ממונפת שבה יכול רוכש ליטול הלוואות גדולות כדי לקנות את השליטה בחברה. לדברי כבוב, על בית המשפט לאפשר השתלטויות כאלה בישראל בגלל בעיית הריכוזיות המאפיינת את המשק.

 

השופטת רות רונן מבית המשפט הכלכלי, הצביעה על מגמה של הגבלת כוחם של בעלי השליטה בישראל. היא התייחסה לפסק הדין שלה בתביעה נגזרת שהוגשה בעקבות תשלום תגמול מכיסו הפרטי של עידן עופר לבכירי החברה לישראל. רונן אישרה את התביעה, לאחר שקבעה שתשלום פרטי מכיסו של בעל שליטה שלא אושר במסגרת מדיניות התגמול של החברה פוגע בזכויות בעלי מניות המיעוט שאישרו את מדיניות התגמול.

 

בכנס השתתפו מומחים רבים בעלי שם עולמי, ביניהם: השופט אנדרי נ. בושארד, השופטת רון רונן, השופט חאלד כבוב, אסף חמדני, ריצ'ארד סקוויר, ג'סי פריד, השופט עופר גרוסקופף, רוברטה רומאנו, עו"ד טד מירויס, עו"ש מיטשל פרסר, זוהר גושן, רוברט ג'קסון ועוד. 

תוכניות הכנס

 

 

 

טעימה קטנה מהרצאות הכנס

גלריית התמונות מהכנס 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }