כנס קולומביה העשירי
כנס קולומביה העשירי

כנס קולומביה העשירי

 

כנס קולומביה העשירי: צדדים לעבירה: מבצעים, שותפים, נפגעים.

בסוף חודש יוני 2016 התקיים כנס קולומביה העשירי המשותף, של הקריה האקדמית אונו ואוניברסיטת קולומביה, בהובלת פרופ' זוהר גושן, השופט חאלד כבוב, השופטת רות רונן, אנשי אקדמיה, משפטנים בכירים ואורחים מחו"ל. פרופ' זוהר גושן, ממובילי כנס קולומביה ומרצה בקריה האקדמית אונו, אמר בכנס כי: "בכנס בא לידי ביטוי ההתפתחות העצומה במשפט הישראלי כתוצאה מהקמתו של בית המשפט הכלכלי. אין לי ספק שתהליך זה יימשך ויעמיד את מערכת המשפט הישראלית בתחום דיני החברות בחזית העולמית".

 

columbia-conference-30-06-2016

השופטת רות רונן, פרופ' זוהר גושן והשופט חלאד כבוב

 

השופט חאלד כבוב, שופט במחלקה הכלכלית, בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אמר בכנס: לאחרונה הובאו לאישורי שני הסכמי פשרה בתביעות ייצוגיות והם בעניין כלל תעשיות ו-HOT שניהם נוגעים למיזוגים פרטיים בין החברה לבין בעלי השליטה. בעלי מניות הציבור טענו כנגד תנאי העסקה ואופן חלוקת התמורה. ההבדל המשמעותי בין שני המקרים הללו היה שבמקרה של כלל תעשיות, הוכח כי התקיימה הזכות להליך הוגן כמעט ללא רבב, בכך שהוקמה ועדה עצמאית שקיבלה עשרות מסמכי פגישות, התקיים משא ומתן עם בעלי השליטה, התבצעו התייעצויות עם מומחים בתחום ועוד.
כלומר, הצדדים לעסקה המדוברת, הכינו עצמם לסיטואציה במסגרתה צד שלישי ינסה לטעון כנגד ההליך. יחד עם זאת, אף כי הועדה עמדה בדרישות החוקיות לאישור המיזוג, יש לציין כי במקרים מסוימים ובאופן חריג, אין בכך לפסול התערבות שיפוטית".

עוד התייחס השופט כבוב להחלטתו בעניין HOT: "במקרה של HOT, לעומת זאת, שהובא בפני, התגלו פגמים משמעותיים בתהליך האישור של הועדה החיצונית. כך למשל – הרכב הועדה כלל את יו"ר  הדירקטוריון, ובכך הוועדה לא היתה באמת ועדה בלתי תלויה, כאשר פגישותיה התקיימו בנוכחות חברי דירקטוריון מבעלי השליטה, המומחים שסייעו לא היו מומחים בלתי תלויים, לא היה הליך משא ומתן הולם, ולא כל החלופות נבחנו. בבואי להחליט לפי איזה רף ביקורת שיפוטית לבחון החומרים שהובאו בפני, הפעולות שבהן החברה נקטה להבטיח הליך הוגן ומו"מ נאות, ישפיעו על היקף ההתערבות של בית המשפט."
 

בכנס השתתפו מומחים רבים בעלי שם עולמי, ביניהם: פרופ' זוהר גושן, השופט ג'ד רקוף, השופטת רות רונן, השופט חאלד כבוב, פרופ' דונלד לנגוורט, פרופ' ג'ף גורדון, פרופ' ג'רארד הרטיג, פרופ' אסף חמדני, פרופ' שרון חנס, פרופ' רוברט ג'קסון, פרופ' ריצ'ארד סקוייר, עו"ד טד מירויס, עו"ד גארי נפתליס, עו"ד סילוורברג ועו"ד שיראל עמירה-גוטמן. 

תכנית הכנס

טעימה קטנה מהרצאות הכנס

גלריית התמונות מהכנס 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }