תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)
תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)

תפריט של תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)

תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)

תכנית הלימודים לתואר שני .M.A בלימודי משפט – במסלול "משפט, ציבור וחברה", מיועדת לבוגרי תואר ראשון בדיסציפלינות מתוך מדעי הרוח והחברה, ובכלל זה: חינוך, עבודה סוציאלית, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, סוציולוגיה וכו'. 

 

כמעט כל תחום מחיי הציבור והחברה נשלט היום על ידי המשפט. התפתחות זו מלווה בדרישה להרחבת הידע המשפטי במגזר הציבורי, החברתי ובמגזר השלישי. כל מי שעוסק כיום בעניינים ציבוריים נדרש לידע משפטי בדבר הכללים הנוגעים במשפט ציבורי, ברגולציה, בהקצאת משאבי המדינה, במכרזים ובמגוון תחומי משפט נוספים.

 

הקריה האקדמית אונו  קוראת ליישום שינוי חברתי מהותי בשוק העבודה בפרט ובחברה הישראלית בכלל, באמצעות עיצוב אוריינטציה ליזמות ולאחריות חברתית-ציבורית, במסגרות ציבוריות, חברתיות וחינוכיות. כחלק בלתי נפרד מחזון הקריה האקדמית, נועד התואר השני ללימודי משפט לסייע בהתמודדות עם אתגר ייחודי זה, באמצעות הכשרה אקדמית מעמיקה והקניית השכלה משפטית אשר תהווה אמצעי לפעילות מקצועית – השכלה הנחשבת היום לשיטת מחשבה ולכלי עבודה עבור קהלים שאינם משפטנים ואין בכוונתם לעסוק במשפטים. הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו רואה בלימודי המשפטים חוויה מרתקת אשר מקנה בסיומה ידע, כלים ומיומנויות לשם הכשרתם והשתלבותם של הבוגרים במסגרות ציבוריות וחברתיות.

 

באמצעות לימודי המשפט, שואפת הקריה האקדמית כי הבוגרים יעברו שינוי באופן שבו הם מנתחים תופעות ציבוריות או חברתיות, ביכולתם להבחין בין עיקר לטפל בשלבי יזמות ותכנון פרויקטים, ובהובלת פרויקטים חברתיים. כמו כן, השאיפה היא שבוגרי תוכנית התואר השני יפתחו את הכישורים האינטראקטיביים שלהם בניהול משא ומתן ובקבלת הכרעות וכן יפתחו רגישויות במגוון נושאים משפטיים, חברתיים וכלכליים. האתגר המרכזי של התוכנית הינו יצירת דור חדש של אקדמאים הרואים במשפט כלי לקידום מקצועיותם היזמית, או כלי לשיפור החברה והציבור. בהתאם לעקרונותיה של הקריה האקדמית אונו, המסלול כולל רכיבים של הטמעת המשפט ככלי המקדם את החזון החברתי, ולקידום השליחות והמנהיגות הציבורית. המשפט הוא כלי שניתן להשתמש בו לתיקון חברתי. כל מי שעוסק ביחסי המשפט והחברה בישראל יוכל להפיק תועלת רבה מהיכרות עם היבטים אלו של המשפט.

 

תואר שני בלימודי משפט מסלול משפט, ציבור וחברה (.M.A)

הלימודים מיועדים לסטודנטים בעלי חזון ורצון עז לקדם תיקון חברתי באמצעות כלים משפטיים; לחלוצים באופיים, שהיוזמה, החדשנות והיצירתיות מהווים מרכיב מרכזי בהווייתם. כחלק מייחודיותה, כוללת התוכנית רכיבים של הכרה מעמיקה עם המצב החברתי בישראל כיום, לרבות סוגיות משפטיות-חברתיות.

 

ימי לימוד 

הלימודים מתקיימים ביום רביעי אחר הצהריים וביום שישי בבוקר

במשך ארבעה סמסטרים.

 

תכנית הלימודים

התכנית כוללת 56 נ"ז על פי הפירוט הבא:

  • 24 נ"ז מהווים לימודי השלמה, המורכבים מקורסי יסוד במשפט, ובכלל זה: מבוא למשפט ישראלי, דיני חוזים, תורת המשפט, משפט ציבורי, משפט פלילי, דיני קנין, מחקר משפטי ועוד.
  • 32 נ"ז מהווים את קורסי המוסמך (מתוכם שני סמינרים), ובכלל זה קורסים ייחודיים בנושאים: אתגרי עולם העבודה המודרני, הקצאת משאבי המדינה, גישור, דיני תכנון ובניה ומכרזים, שוויון במשפט, רפואה ומשפט, זכויות חברתיות, הבחירה הציבורית והחוק ועוד.

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

*לתכנית קיימת רשת ביטחון של תואר שני במנהל עסקים .M.B.A


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דואר אלקטרוני:

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }