7 שימושים לא קונבציונאליים לתואר במשפטים
7 שימושים לא קונבציונאליים לתואר במשפטים

תפריט של 7 שימושים לא קונבציונאליים לתואר במשפטים

7 שימושים לא קונבציונאליים לתואר במשפטים

או, במילים אחרות: נחשו מה משותף להילרי קלינטון, ג'ון גרישם, רביב דרוקר וג'רי ספרינגר. 

כמה מהאישים המוכרים ביותר בעולם ובארץ, בכמה מהמשרות הבכירות ביותר בתבל ומלואה, השתמשו בתואר שלהם במשפטים כדי לעשות דברים מאוד שונים מאשר לזמן את העד הבא. אז מה עוד אפשר לעשות עם תואר במשפטים חוץ מאשר להיות עורך דין?

  • 1. מנהיגי עולם

ביל והילרי קלינטון, ברק אובמה, סילביו ברלוסקוני, מוהנדס גנדי, נלסון מנדלה, פליפה מלך ספרד, מנחם בגין, דוד בן גוריון ואפילו פידל קסטרו — זאת רשימה חלקית בלבד של מנהיגים בוגרי משפטים. לפי תחקיר שפורסם בשנה שעברה ב-BusinessInsider, התארים האקדמיים הנפוצים ביותר בקרב מנהיגי העולם הם כלכלה ומשפטים. כשבודקים מה למדו המנהיגים המכהנים כיום, משפטים הם המקצוע המוביל בארצות הברית, ברוסיה, בספרד ובמספר לא מבוטל של מדינות אפריקאיות.

  • 2. חברי כנסת

לא מעט מנהיגים בארצנו הקטנה אוחזים בתואר במשפטים: לרב שי פירון יש כזה, גם לצמד ציפי לבני ובוז'י הרצוג, סילבן שלום, פנינה תמנו (שהייתה חברה בכנסת ה-19), גילה גמליאל,  נורית קורן, איוב קרא, טאלב אבו ערר, בצלאל סמוטריץ (מכהנים כחברים בכנסת ה-20) ועוד. כל השישה האחרונים הם בוגרי הקריה האקדמית אונו. במבט כולל, משפטים הוא התואר הפופולרי בקרב חברי הכנסת: 22% מהם התאמנו מול המראה על "אובג'קשן!".

  • 3. מגישי טלוויזיה

חיים אתגר וג'רי ספרינגר — זאת חייבת להיות הפעם הראשונה שהשניים האלה מוזכרים באותו משפט — הם בוגרי פקולטות למשפטים. לספרינגר זה בטח עוזר מאוד כשהוא צריך להשליט סדר בין אנשים שהולכים מכות אצלו בתכנית.

  • 4. כתבים ואנשי החדשות

ד"ר אילנה דיין, מתן חודורוב, מתי גולן, דנה וייס, יואב לימור, אמיר בר שלום, דני נישליס ובן כספית למדו לתואר במשפטים. וייס מינפה את ההשכלה הפורמאלית לג'וב הראשון שלה — כתבת לענייני משפט — והאחרים מספרים על לימודים מרחיבי דעת.

היטיב לסכם את העניין אורי לוי, לשעבר מנהל חטיבת החדשות של הערוץ הראשון, כשנשאל ב"גלובס" על תארים אידיאליים לכתבי טלוויזיה: "תואר במשפטים נותן תרומה אדירה. זה ידע מעשיר שמעניק תרומה ממשית מבחינת היכולת לעשות את העבודה". אגב, לוי, לימור, בר שלום ונישליס הם בוגרים של הקריה האקדמית אונו.

  • 5 אנשי עסקים

להקים חברות, לנהל אותן, למכור אותן — ידיעת החוק היא כלי עבודה לאנשים שמשחקים בכסף גדול. לא פלא שרומן אברמוביץ' למד משפטים לאחר שנהפך לאחד האנשים העשירים בעולם, והוא לא לבד: לריצ'רד קינדר, מנכ"ל חברת האנרגיה "קינדר מורגן", יש תואר במשפטים; יורם יוסיפוב היה עורך דין לפני שהחל לעסוק בנדל"ן; השכלה משפטית יש גם לשרלין דה־קרבלהו היינקן, ששווה 10 מיליארד דולר. אתם יכולים לנחש לבד בזכות איזה מפעל. אגב, בין הבוגרים של הפקולטה למשפטים הקריה האקדמית אונו: שרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים, מיכה נגר, יו"ר דן וגם אחד צעיר, אריאל טיגר, ממייסדי חברת Wework.

  • 6. סופרים

ג'ון גרישם, אחד הסופרים המצליחים בכל הזמנים, למד משפטים באוניברסיטת מיסיסיפי. אחרי שסיים הוא ישב במשפט אונס של נערה צעירה, חוויה שהיוותה השראה לספר הביכורים שלו "עת להרוג", וההשכלה המשיכה לשרת אותו גם ברבי־מכר משפטיים כמו "הפירמה" ו"הלקוח". התשובה הישראלית לגרישם היא ליעד שהם, שחתום לא רק על 11 ספרי מתח על גם על שני תארים במשפטים.

  • 7. רופאים

אם בא לכם במקרה ללמוד עוד שבע שנים רפואה אחרי שסיימתם משפטים, אז תצטרפו לגדולים: למשל פרופ' רוני גמזו, שניהל את המרכז הרפואי סוראסקי (נו, איכילוב) והיה מנכ"ל משרד הבריאות. או פרופ' ישראל מייזנר, מנהל היחידה לאולטראסאונד במיילדות וגינקולוגיה, המרכז הרפואי רבין (בילינסון…), בוגר הקריה האקדמית אונו, ואם כבר מדברים על בוגרים, ד"ר רחל אדטו, גם היא בוגרת הקריה האקדמית אונו, שהייתה חברה בכנסת ה-18 וגם — קחו נשימה — יועצת שר הבריאות לבריאות האישה, יו"ר המועצה הלאומית לבריאות האישה, חברת מועצת העיר מבשרת ציון, חברה במועצה הלאומית למיילדות וגינקולוגיה וחברה בוועדה הציבורית לקביעת סל הבריאות.

הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו, שדורגה על ידי התאחדות הסטודנטים בישראל כמוסד הלימודים עם המרצים הטובים בישראל, מזמינה אתכם לבחון איך תואר במשפטים יכול לעזור לכם להגשים את חלומותיכם. 

מלאו עכשיו את פרטיכם לתיאום שיחה עם יועץ לימודים ונחזור אליכם בזמן שמתאים לכם:

שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דואר אלקטרוני:

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }