תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)
תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

תפריט של תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

 

נתוני ארגון הבריאות העולמי מעידים על כך כי מחלות כרוניות מהוות כ-60% מהגורמים לתמותה בעולם. מגמות אלו מגבירות את הצורך בטיפול רפואי מיטבי לניצול משאבים באופן יעיל ולניסיון
לשליטה בעלייה בהוצאה הלאומית לבריאות.

 

בלימודי ניהול חולה אנו לומדים כיצד להקטין את הסיכון לניצול משאבים ולהגדלת יכולת התחרות, בעזרת שליטה ובקרה על הוצאות הטיפול בחולים הכרוניים ושיפור איכות הטיפול ושביעות הרצון של המטופלים.

 

מטרת התוכנית

מטרת התוכנית היא להקנות לאנשי צוותים רפואיים את העקרונות התיאורטיים והיישומיים של ניהול הטיפול בחולה הכרוני והמבוגר בהיבט רב מערכתי הכולל תיאום קליני, בקרה ותקציב על רצף שירותי הבריאות.  בתוכנית ילמדו התלמידים את ניהול הטיפול בתהליך המשלב אמדן, תכנון, יישום, תיאום, ניטור והערכה של שירותים במטרה לספק צרכים בריאותיים של מטופל, באמצעות התקשרויות וניצול משאבים נתונים ובאמצעות שילוב כלים ניהוליים, שיובילו לתוצאות איכותיות ויעילות.

 

מה לומדים בתוכנית?

נושאי הלימוד בתוכנית לימודים זו מותאמים למרכיבים הנדרשים בניהול יעיל ומבוסס ראיות של חולים כרוניים בעידן הקצאת משאבים. תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העוסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים במערכות הבריאות ומובנית באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.

 

בין המרצים

צוות המרצים בתוכנית כולל רופאים מומחים, אחיות, עובדים סוציאליים, כלכלני בריאות, רוקחים, מהנדסים ומומחי תוכן בעלי ניסיון בהוראה ומחקר בתחום.

את התוכנית מוביל דקאן הפקולטה למקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו: פרופ' שלמה נוי אשר ניהל מעל ל-20 שנה את בית החולים השיקומי בשיבא תל השומר.

בפקולטה למקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו – תכנית הלימודים לתואר שני ב-Case Manager היא תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל ועיקרה בצד הקליני ולא בצד הניהולי בהכרח.

 

יתרונות הניהול הרוחבי לאספקת שירותי בריאות לחולים כרוניים בשוק הבריאות בישראל:

המאפיינים המבדילים בין החלופה הנוכחית, שלפיה יש להכשיר את העוסקים במקצועות הבריאות בשוק הבריאות בישראל, כוללים שלושה מרכיבים:

  • ניהול בהיבט הטיפול הקליני.
  • ניהול בהיבט המידע הרפואי והאדמיניסטרטיבי.
  • ניהול בהיבט הפיננסי.

תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים וקשישים במערכות הבריאות ומובנת באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.

ברכות והמלצות על פתיחת התכנית ממנהלי בתי חולים וסגל רפואי בכיר

"בית חולים באשדוד הוא צורך אזורי"

באסותא אשדוד, אומר פרופ' שמר, יש את כל הציוד הנדרש כמו באזור המרכז. לדבריו, "בית החולים צויד בכל האמצעים המודרניים לדימות ולטיפול, ונמצא בכשירות גבוהה לטיפול במצבים חריפים ומסכני חיים. הוא מפעיל מנגנונים ייחודיים שאינם מופעלים בישראל כמו כיסוי חדר מיון 24/7 על ידי רופאים בכירים מומחי רפואה דחופה. יתרה מזו, בית החולים מפעיל מנגנונים ייחודיים שאינם פעילים במערכת האשפוז בישראל כמו 'מנהלות מקרה' (Case Managers) לחולים מאושפזים, מערך לשיקום בית המאפשר שחרור מהיר של חולים לאחר ניתוח אורתופדי. בית החולים יפעיל בקרוב מערך לאשפוז בית המיועד לספק בבית המטופל מענה רפואי ברמה של בית חולים. עצם הנוכחות של בית חולים מתקדם בעיר אשדוד על מגוון אמצעיו וגישות טיפול חדשניות מהסוג שפירטתי – ישנו, כך אני מקווה, את ה'סצנה' הרפואית ואת האופי הפריפרי של המערכת הרפואית בעיר ובסביבתה".

תנאי הקבלה

  • תואר ראשון מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה: סיעוד, פיזיותרפיה, רוקחות, ריפוי בעיסוק, בעלי תואר MD, ריפוי בעיסוק ופרדמדיקים בעלי תואר ראשון ברפואת חירום.
  • ציון הגמר של התואר הראשון מעל 80.
  • ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בכיר.

ימי הלימוד 

התוכנית תתחיל בסמסטר ב' – פברואר 2019 בקמפוס קרית אונו

יום אחד בשבוע בשעות אחר הצהריים + יום שישי בוקר

ותלמד לאורך 4 סמסטרים כולל התנסות מעשית במהלך הלימודים

 

שכר לימוד

שכר הלימוד הרשמי – 29,750 ₪ לתואר.

 

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

*לתכנית קיימת רשת ביטחון.

 

 

מעוניינים במידע נוסף? שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דואר אלקטרוני:

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }