הקליניקה לסיוע בהוצאה-לפועל
הקליניקה לסיוע בהוצאה-לפועל

תפריט של הקליניקה לסיוע בהוצאה-לפועל

הקליניקה לסיוע בהוצאה-לפועל

עו"ד יוסי ויצמן, 

מנהל הקליניקה. 

תחום ההוצאה לפועל רלוונטי יותר ויותר בשנים האחרונות, בעקבות המשברים הכלכליים החריפים שפקדו את המדינות העשירות, וגם את ישראל. הקליניקה לדיני הוצאה לפועל מעניקה הכשרה משפטית מעשית בתחומי אכיפת החיובים, הוצאה לפועל ופשיטת רגל, ובתחומים נלווים כגון דיני שטרות והמחאות.

מטרות הקליניקה הן להעניק לסטודנטים הכשרה מקצועית בתחום ההוצאה לפועל ואכיפת החיובים, וכן לחשוף אותם להיכרות עם פונים מהשכבות המוחלשות, הנאלצים להתמודד עם מערכת ההוצאה לפועל כאשר ידם אינה משגת לשכור שירותי עורך-דין.

הקליניקה גם מבקשת, לקדם יוזמות חקיקה ופסיקות שיפוטיות מתקדמות. במסגרת הקליניקה מבצעים הסטודנטית פעילות מעשית בלשכות ההוצאה לפועל בתל-אביב, ולומדים להכיר מקרוב את מערכת ההוצאה לפועל.

מטרות הקליניקה:

  • פדגוגית: הקניית זווית חדשה והבנה חדשה של תפקיד וחשיבות המשפט, תוך הקניית תחום התמקצעות לסטודנטים. במהלך העבודה השוטפת ייפגשו הסטודנטים עם "האנשים מאחורי הסיפורים", וילמדו את האפקט האמיתי (או העדרו) של המשפט על חייהם של אוכלוסיות חלשות.
  • מקצועית: הקניית ניסיון ייחודי ורב ערך לסטודנטים בקליניקה לקראת צאתם לחיים המקצועיים. הסטודנטים ירכשו ניסיון בביצוע בקשות להוצאה לפועל וילמדו על הקשר בין ההוצאה לפועל להליכים משפטיים.

הציון הסופי בקליניקה מורכב מ:

  • נוכחות במפגשים העיוניים.
  • נוכחות מעשית בבתי המשפט (בלשכות ההוצאה לפועל).
  • התרומה המהותית של התלמיד/ה לטיפול בתיקים המעשיים.
  • הגשת עבודה בכתב דרך אתר הקורס, המלבנת סוגייה, אשר התלמיד/ה יתמודדו עימה במהלך העבודה המעשית. היקף העבודה לא יפחת מארבעה עמודים, בהתאם לתנאים שייקבעו על ידי המנחה בקליניקה.

ההרשמה פתוחה לסטודנטים הלומדים משנה א' ואילך, אשר נותרו להם שני סמסטרים לפחות.

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]