הקליניקה למשפט ומוסיקה
הקליניקה למשפט ומוסיקה

תפריט של הקליניקה למשפט ומוסיקה

הקליניקה למשפט ומוסיקה

מנהל הקליניקה עו"ד יותם וירז'נסקי-אורלנד

 

דוא"ל: Yotam.Werzansky@ono.ac.il

מי אנחנו ומה אנחנו עושים?

 

בבסיס הקליניקה למשפט ומוסיקה עומד הצורך המתגבר של יוצרים, מפיקים ומיזמים בתחום המוסיקה לקבל הבנה בסיסית בעולם הקניין הרוחני בכלל ובתחום זכויות היוצרים בפרט, כמו גם על השחקנים השונים במגרש עסקי המוסיקה והיחסים ביניהם. צורך זה נוצר לאורך שנים וקיבל משנה תוקף עם כניסת עידן המידע והאינטרנט לחיינו, באופן שמאפשר עקרונית לעוסקים בתחום המוסיקה ליצור, להפיק, לעשות "בוקינג" ולנהל את עצמם או באמצעות אחרים והכל באופן מקוון, תוך יצירת זכויות והתחייבויות ב"אותיות הקטנות", שלהן יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת.

 

הקליניקה למשפט ומוסיקה מספקת ייעוץ משפטי בחינם למוסיקאים העונים על דרישות הקבלה ולשחקנים אחרים בתעשיית המוזיקה בישראל. חברים רבים בתעשיית המוסיקה זקוקים לסיוע משפטי במהלך חייהם המקצועיים, הכוונה והדרכה לשם יידוע על זכויותיהם ועמידה עליהן. מיעוט הידע והניסיון המשפטיים לעוסקים בתעשיית המוסיקה מביאים לרוב לכך שהעוסקים בתחום לא תמיד מודעים לזכויותיהם וגם אם כן, הם לא תמיד אוכפים אותן בשל ההוצאות הכספיות הגדולות שבניהול הליכים משפטיים.

 

הקליניקה מסייעת למוסיקאים, תמלילנים, מלחינים, מפיקים, בעלי לייבלים עצמאיים וכל אדם אחר המעורב בתעשיית המוזיקה ולא מיוצג על ידי עורך דין, ותעסוק בין השאר בניסוח ועריכת מסמכים משפטיים כגון הסכם להקה, הסכם ניהול, הסכם הפקה, עבודה מול ארגוני איסוף תמלוגים וכן באכיפת זכויותיהם של לקוחות הקליניקה בערכאות.

 

דלתות הקליניקה פתוחות לסטודנטים בבית הספר למוסיקה ע"ש ג'ונתן ווהל שבקריה האקדמית אונו אשר יוכלו להיעזר בשירותי הקליניקה עת הם עושים את צעדיהם הראשונים בתעשיית המוסיקה המורכבת.

 

סטודנטים למשפטים: הקליניקה מספקת לסטודנטים למשפטים של הקריה האקדמית אונו הזדמנות לייצג לקוחות  העוסקים בהיבטים שונים בתחום המוסיקה, תחת הנחייתם ופיקוחם של עורכי דין מנוסים.

 

תנאי קבלה:

 

הקליניקה מיועדת לסטודנטים מהפקולטה למשפטים, שנה א' ואילך בעלי הישגים אקדמיים וחברתיים, שנותרו להם לפחות שני סמסטרים לסיום הלימודים

 

תהליך העבודה:

 

במהלך העבודה בקליניקה יתקבלו הפניות וינוהל תיק לקוח עבור כל פונה/לקוח אשר עניינו מטופל בקליניקה. הערכת התיקים, גיליון הנוכחות במפגשים והגשת עבודה מסכמת ייקבעו את ציונו של הסטודנט בסיום עבודתו בקליניקה.

 

דרכי התקשרות:

 

עו"ד יותם וירז'נסקי-אורלנד, מנהל הקליניקה.

 

דוא"ל: Yotam.Werzansky@ono.ac.il

 

טלפון: 03-5311726

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]