פרופ' טליה מירון שץ וד"ר סיון רפפורט ל'הארץ' על 'הסכמה מדעת' בבדיקת מי שפיר

      בדיקת מי שפיר אינה מאפשרת לקבוע בוודאות אם העובר חולה בתסמונת דאון ויש להשלים עם אי הוודאות שמלווה כל היריון. כך טוענות פרופ' טליה מירון-שץ וד"ר סיון רפפורט אשר כתבו מאמר בנושא 'הסכמה מדעת' בבדיקת מי שפיר לעיתון הארץ. עוד הן טוענות:  "רובנו איננו רגילים לברר מהן הסגוליות והרגישות של בדיקות והדבר מטיל […]

Print Friendly, PDF & Email
מיכל צין 4 בפברואר 2013

 

בדיקת מי שפיר אינה מאפשרת לקבוע בוודאות אם העובר חולה בתסמונת דאון ויש להשלים עם אי הוודאות שמלווה כל היריון. כך טוענות פרופ' טליה מירון-שץ וד"ר סיון רפפורט אשר כתבו מאמר בנושא 'הסכמה מדעת' בבדיקת מי שפיר לעיתון הארץ. עוד הן טוענות:  "רובנו איננו רגילים לברר מהן הסגוליות והרגישות של בדיקות והדבר מטיל בספק את יכולתנו לקבל החלטות מושכלות לגבי בדיקות וטיפול או לדעת למה לצפות מהם. לכן, האחריות לכך שזוגות הורים לעתיד המגיעים לדיקור מי שפיר יכירו ויבינו (ככל הניתן) את יתרונותיה, סיכוניה ומגבלותיה של הבדיקה חלה הן על הרופא והן עליהם. אחרת, צמד המילים "הסכמה מדעת" אינו מחזיק מים, בדיוק כשם ש"דיקור מי שפיר" אינן מילים נרדפות ל"ודאות"."

 

 

פרופ' טליה מירון-שץ, ראש המכון לחקר קבלת החלטות רפואיות בקריה האקדמית אונו ומנכ"לית חברת קיור מיי וויי, ד"ר סיון רפפורט היא חוקרת אורחת בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

 


Print Friendly, PDF & Email